5 způsobů, jak docílit zdravějšího životního stylu

Ačkoliv se nás televizní a internetové reklamy snaží denodenně přesvědčit o opaku, bez pravidelného cvičení lze vypracované postavy dosáhnout jen stěží. Pro všechna ta plochá bříška a svůdné křivky se přitom ale zapomíná, jak pozitivní dopady může mít pouhá změna životního stylu. Změna, které se musí chtě nechtě podřídit všichni jedinci, usilující o postavu antických bohů. A i když o tu vám třeba aktuálně nejde, osvojení následujících pěti tipů vám může i tak prokázat velkou službu.

1. Nebojte se snídat

Už delší dobu není žádným tajemstvím, že to, jak začnete svůj den, má vliv na celý jeho průběh. Drtivá většina odborníků se shoduje na tom, že je snídaně nejdůležitějším jídlem každého dne. Kromě energie nezbytné pro správné nastartování organismu totiž pořádná snídaně zvládá suplovat úlohu první obranné linie před hladem. Dostatečný přísun živin hned po ránu se postará nejen o oddálení nástupu hladu, ale rovněž o zmírnění jeho projevů. V dnešní hektické době je však pro mnoho lidí téměř nemožné udělat si čas na pořádnou a hlavně pestrou snídani.

Tip pro ještě lepší start: půl sklenky Aloe Vera Gelu půl hodiny před snídaní nastartuje tělo do energie a pohody, a díky živým enzymům připraví prostředí pro následující jídlo.

2. Nebojte se jíst častěji

Snad nikomu není potřeba říkat, že svému tělu prospěje nejvíc, když ho nebude přecpávat. To ale rozhodně neznamená, že byste měli hladovět. Právě naopak! Už i lékaři dnes doporučují jíst raději častěji, ale v menších dávkách. Takovým obecným pravidlem se stal rovnoměrný přísun potravy (klidně i pětkrát denně), kdy je důraz kladen hlavně na dvě věci. Jednak, abyste jedli vždy jen do pocitu sytosti a nesnažili se jíst tzv. „do zásoby“. Druhak, abyste jedli lehká a zdravá jídla. Ovoce a zelenina vám poskytnou potřebné vitamíny, ořechy doplní tuky atd. Pokud jídlo nestíháte, přijde vhod třeba tyčinka Fast Break, která je plnohodnotnou náhradou jednoho jídla, obsahuje všechny nezbytné výživové složky.

3. Nebojte se ovoce a zeleniny

Jak už bylo zmíněno v předchozím odstavci, ovoce a zelenina jsou v podstatě vždy alfou i omegou snahy o změnu životního stylu. Kromě vitamínů a minima kalorií jsou totiž zdrojem minerálních látek a antioxidantů, které jsou nezbytné pro správné fungování imunitního systému. Ne všichni však mají v průběhu dne přístup k dostatečnému množství čerstvého ovoce či zeleniny. Pro tento případ je dobré mít u sebe Forever Daily, které supluje obvyklý nedostatek živin z ovoce a zeleniny.

4. Nebojte se čisté vody

Ať už holdujete kávě, čaji nebo libovolným limonádám, je tu docela velká šance, že je pijete slazené. A to spíš víc, než míň. To nejdůležitější, co vaše tělo potřebuje, vám přitom dokáže zajistit obyčejná voda. Právě přijímané tekutiny přitom patří mezi největší nepřátele zdravého životního stylu. Slazené nápoje jsou totiž primárně zdrojem tzv. prázdných kalorií, pro které tělo v zásadě nemá využití. Zkuste tak pro začátek objevit skrytou krásu vody z kohoutky. Případně rovnou vyměňte ranní kávu kupříkladu za Aloe Blossom Herbal Tea, jenž neobsahuje žádný kofein, minimum kalorií a je poránu příjemně prohřívací.

5. Nebojte se pravidelného pohybu

Zatímco přímo bez posilování se v honbě za zdravým životním stylem ještě obejít lze, bez pohybu jako takového už těžko. S ohledem na většinou sedavé zaměstnání a přibývající léta máme navíc tendence pohybovat se čím dál tím méně. To logicky nepříznivě ovlivňuje vše od metabolismu, přes oběhový systém až po správné držení těla. Podle odborníků bychom totiž měli denně ujít alespoň 10 tisíc kroků, což je množství představující zdravé optimum. Společně s tím, co člověk denně nachodí, přitom pro dosažení této mety stačí pouhá půlhodinová procházka. Pokud na ni ovšem během dne není čas, a po práci jste příliš unavení, zkuste lehce vstřebatelný přípravek Forever Bee Pollen. Je to čistý vysokohorský včelí pyl, u nějž bylo prokázáno, že se přímo podílí na udržování zdravého krevního oběhu, nervového systému či imunity.

Napište komentář